Ako získať originálne prvky do záhrady

Ako získať originálne prvky do záhrady Zdroj: YouTube/PrtScrn

Ako využiť starý luster či vyrobiť originálny stojanový kvetináč aj s kŕmidlom pre vtáky? Skvele tipy nájdete vo videu, ako získať originálne prvky do záhrady.

Nápadov, ako urobiť vašu záhradu originálnou, nie je nikdy dosť. Opäť máme pre vás niekoľko tipov, ako získať originálne prvky do záhrady. Nájdete ich vo videu.

Využite aj starý nábytok

Netradičnú záhradku si môžete vyrobiť i zo starého nábytku. Ako krásny kvetináč poslúži napríklad truhlica, komoda zo šuplíkmi, stolička, stará vaňa, toaleta.

Polička na kvety zo šuplíka

Zostali vám šuplíky zo starej skrine? Urobte z nich takúto originálnu poličku na kvetináče. Tieto zásuvkové skrinky, ktoré sú postavené na verande, dodajú vášmu domovu originálne čaro. Svoje vlastné si vyrobíte nasledujúcim spôsobom. Na spodnú časť pripevníte nohy od starého stola alebo stoličky tak, aby polica bola stabilná. Druhú policu pripevnite v spodnej časti nôh. Vytvoríte tým nielen ďalší úložný priestor pre kvety alebo ďalší kvetináč, ale aj zabezpečíte väčšiu stabilitu vašej novej polici. Môžete ju natrieť ľubovoľnými farbami. Aby vám zásuvkové kvetináče vydržali čo najdlhšie, vystlite ich pred nanesením substrátu igelitom.

Záhradka z odkvapových žľabov

Na výrobu záhradky sa dá použiť naozaj všeličo. Napríklad aj dažďové odkvapy, z ktorých vytvoríte závesné kvetináče tak, ako je to obrázku. Najskôr treba zhotoviť závesný rám, na ktorý lanom zavesíte tri maľované žľaby. Naplňte každý z troch odkvapov zeminou a rastlinami, potom do pôdy zapichnite značkovače drevených rastlín, aby mala vaša záhrada osobitý ráz.