Valentínske darčeky z prírody, potešte svoju lásku

Valentínske darčeky z prírody, potešte svoju lásku Zdroj foto: Depositphotos

Potešte svojich najbližších a vytvorte im úžasné valentínske darčeky. Prinášame vám inšpirácie na nielen valentínske darčeky z prírodnej kozmetiky.

V súčasnosti sa výrobky z prírodnej kozmetiky tešia veľkej popularite. Čo tak pripraviť si doma vlastné produkty? Urobíte tak radosť nielen sebe, ale i blízkym milovaným osobám. Nižšie nájdete inšpirácie na nielen valentínske darčeky.

Jedným z najlepších možností na relaxáciu je pridať do kúpeľa niečo navyše. Je to jeden z najlepších spôsobov, ako si oddýchnuť po ťažkom dni. Tieto nápady na darček do kúpeľne sú veľmi populárne, pretože si ich môžu užiť naozaj všetci!

Ako vyrobiť bylinkový ocot – skvelý darček pre gurmánov

Kúpeľová soľ z levandule

Levanduľovú soľ do kúpeľa si vyrobíte veľmi jednoducho. Zmiešate epsomskú soľ a pridáte k nej rozdrvenú sušenú levanduľu. To všetko dáte do peknej najlepšie priesvitnej uzatvárateľnej nádoby a darček je na svete. Zdravotné výhody takéhoto darčeka ocení určite každý.

Kúpeľová soľ s levanduľou a jej benefity na naše zdravie:

Pomáha pri nespavosti – epsomská soľ obsahuje horčík, ktorý môže pomôcť telu prirodzene produkovať melatonín. Skombinujte to s relaxačným účinkom kúpania v horúcej vode či vôňou levandule a budete spať zdravšie.
Znižuje bolesť a zápal – u tých, ktorí majú zápalové stavy, ako je fibromyalgia, môže horčík v epsomskej soli zlepšiť príznaky a zmierniť bolesť.
Pomoc pri boľavých svaloch – športovcom sa často odporúča, aby si po náročnom tréningu napustili vaňu s epsomskou soľou. Nie je dôvod, aby sa rovnaké výhody nedali uplatniť aj u tých z nás, ktorí majú menšie športové úsilie!
Znižuje úzkosť – na vôni levandule je niečo okamžite upokojujúce. Nedávna štúdia ukázala, že to podporuje aj veda!
Stabilizuje náladu – či už ste v strese, alebo máte depresie, levanduľa je veľmi prospešná v aromaterapii.

Valentínske darčeky z prírody, potešte svoju lásku
Zdroj foto: Depositphotos

Bylinný relax

Doprajte svojmu kúpeľu trochu bylinného relaxu pomocou vlastnej zmesi. Ešte lepšie je, že po dokončení relaxácie nebude potrebné čistenie vane, ako je to v prípade, keď bylinky vhodíte do vane počas kúpania bez predchádzajúcej úpravy. Bylinný relax si pripravíte tak, že zabalíte bylinky, soľ a ďalšie vhodné prímesy do kúpeľa do čajových vrecúšok. Ak ich nemáte k dispozícii, poslúžiť môže vrecko z bavlnenej látky.

Bylinný kúpeľ zjemňuje pokožku, zmierňuje bolesti svalov a dodáva kúpaniu vôňu.