Vedeli ste, že jablká, bylinky či cesnaková hrianka bojujú proti bolesti žalúdka spôsobených stresom?
Každý z nás pozná stresujúce obdobie. Môže to byť vplyv práce, rodinné problémy, finančné problémy či rôzne iné, ktoré v nás dokážu vyvolať dobre známy, no nepriaznivý pre človeka, stres. Ako však proti nemu bojovať je otázne. Momentálne prežívame jedno z tých ťažších období temer všetci a jedným z hlavných príznakov je bolestivý žalúdok. Čo pomáha v boji proti bolesti žalúdka? Aj na to má príroda svoje odpovede v podobe jej produktov.
5 prírodných kúzelníkov proti bolesti žalúdka
Ak sa príliš stresujete cez pandemické obdobie COVID-19 a trápia vás kŕče v žalúdku, tu je niekoľko tipov, ako im predchádzať.
1. Zázračné jablká
Problémy so zápchou alebo naopak s hnačkou pomáha vyriešiť jablko. Skúste ich zjesť denne aspoň tri niekoľko dní po sebe, pokým problémy neprejdú. Kyslé jablká pomáhajú pri zápche, a sladké jablká zase naopak pri hnačke.
2. Liečivá bylinková zmes
Podráždený žalúdok najčastejšie sprevádzajú nepríjemné kŕče v bruchu. Na ich zmiernenie je možné použiť aj bylinkovú zmes harmančeku, feniklu, anízu, rozmarínu, ruží, mäty, kôpru, kardamonu a medovky. Látky, ktoré obsahujú tieto bylinky, uvoľňujú kŕče hladkého svalstva v črevných stenách a zlepšujú peristaltiku, to znamená prirodzený pohyb čriev. Rovnako pomáhajú odvádzať z čriev nahromadené plyny.
3. Hojivý liečiteľ aloe a ľanové semiačka
Výborným pomocníkom pri hojení čriev a ich čistení je šťava z aloe, ktorá je nesmierne účinná a zároveň napomáha pri ich upokojení. Podobný účinok majú ľanové semienka, ktoré sú vhodné pri zápche a zároveň podporujú udržať črevnú mikroflóru.
4. Cesnaková hrianka
Cesnak, ktorý je veľmi dobre známy ako prírodné antibiotikum, pomáha bojovať aj proti plesniam, parazitom či rôznym vírusom a baktériám. Cesnak má protizápalové a dezinfekčné účinky. Či už si z neho spravíte hrianku, alebo cesnakovú polievku, záleží iba od vás, no podmienkou sú minimálne dva strúčiky denne.
5. Ibištekový čaj
Ibištekový čaj je síce trocha kyslý, no veľmi dobre účinný pri problémoch s črevami, ak ho popíjate pravidelne. Ibištekový čaj môžete piť teplý, aj vychladený, jeho prirodzenú chuť to nezmení. A kto má rád sladšie čaje, môžete si do neho pridať napríklad agátový med.